Hallitus 2018

 

Puheenjohtaja
Mikko Dufva
mikko.dufva@sitra.fi
2018-2019
Suomen itsenäisyyden juhlarahasto Sitra
puh. 050 327 4390
Varapuheenjohtaja
Sirkka Heinonen, professori, FT
sirkka.heinonen[at]utu.fi
2018-2019
Tulevaisuuden tutkimuskeskus, Turun yliopisto,
Korkeavuorenkatu 25 A 2,
00130  Helsinki
Pääsihteeri
Hazel Salminen
tutuseura(a)gmail.com
Tulevaisuuden tutkimuksen seura, PL 378, 00101 Helsinki
(Vilhonvuorenkatu 11 C, 7. krs, 00500 Helsinki) 
puh. 040 5028672
Varsinaiset jäsenet
Sami Holopainen, TkT
sami.holopainen[at]tut.fi, sami.holopainen[at]prh.fi
2017-2018
 Tampereen teknillinen yliopisto (TTY) / Patentti- ja rekisterihallitus 
Osmo Kuusi, FT, dosentti
osmo.kuusi[at]utu.fi
2018-2019
What Futures Oy
Aalto-yliopisto
Tulevaisuuden tutkimuskeskus
Marjukka Parkkinen, projektitutkija, TaM
marjukka.parkkinen@utu.fi
2018
Tulevaisuuden tutkimuskeskus
20014 Turun yliopisto
Laura Pouru, YTM, FM
laura.pouru(a)utu.fi
2018-2019
Tulevaisuuden tutkimuskeskus, Turun yliopisto
Korkeavuorenkatu 25 A 2
00130  Helsinki
Virva Suikkanen
2017-2018
Antti Suvanto
antti.suvanto[at]practia.fi
2017-2018
Otto Tähkäpää, VTM
otto@tulevaisuuskoulu.fi
2018-2019
 Tulevaisuuskoulu ry
 
 
Varajäsenet
Toni Ahlqvist
toni.ahlqvist[at]oulu.fi
2018-2019
Erkki Aalto
erkki.aalto@rakli.fi (työ)
erkki.a.aalto@kolumbus.fi (henkilökohtainen)
2017-2018
 puh. 0405648647
Minna Halonen
2018-2019
Juha Kaskinen, johtaja, VTT
juha.kaskinen@utu.fi
2017-2018
Tulevaisuuden tutkimuskeskus
20014 Turun yliopisto
Sofi Kurki, projektipäällikkö, FM,
sofi.kurki[at]utu.fi
2017-2018
 Tulevaisuuden tutkimuskeskus,
Turun kauppakorkeakoulu, Korkeavuorenkatu 25 A 2,
00130  Helsinki
Tapani Martti
2018-2019
Tapio Rantala, tutkija
tapio.rantala[at]helsinki.fi
2017-2018
Metsäekonomian laitos,
PL 27 (Latokartanonkaari 7), 00140 Helsingin yliopisto
Marja-Liisa Viherä
2018-2019
ViheräVerstas Oy
Viides linja 14 b 39, 00530 Helsinki
puh. 0400501581

Comments are closed.