Paikallistoiminta

Tulevaisuuden tutkimuksen seuralla on 14 paikallistoimintaryhmää ympäri Suomea. Ryhmät järjestävät mm. keskustelutilaisuuksia ajankohtaisista aiheista. Toimintaryhmien tilaisuuksista ilmoitetaan Futurinfo-jäsenkirjeissä, ryhmien kotisivuilla ja sähköpostilistoilla.

 

Paikallistoimintaryhmä Yhteystiedot
Helsingin toimintaryhmä – Tutuhesa
Toimintaryhmän lista
Toimintaryhmän blogi
Tutuhesan vetäjätiimi:
Matti Leskinen, matti.leskinen(at)iki.fi, 040 5116 223
Pentti Räsänen, pentti.rasanen(at)kolumbus.fi
Arto Salmela, artoslm(at)saunalahti.fi
Reijo Korhonen
Tapani Launis
Hämeenlinnan toimintaryhmä Hämeenlinnan toimintaryhmä etsii uusia aktiiveja! Jos olet kiinnostunut toiminnasta Hämeessä, ota yhteyttä seuran toimistoon: tutuseura@gmail.com
Joensuun toimintaryhmä Pekka Sillanpää, pekka.sillanpaa[at]hotmail.com
Puh. 040 8215531, 045 340 7130 Joensuun ryhmä etsii uusia aktiiveja – jos olet kiinnostunut toiminnasta Joensuun alueella, ota yhteyttä Pekka Sillanpäähän!
Kymenlaakson toimintaryhmä Harri Kivelä, harri.kivela[at]kouvola.fi, puh. p. 02061 58833
Kuopion toimintaryhmä Ari Paanala, ari.paanala[at]gmail.com
Puh. 0400 579 016
Kuopion ryhmä etsii uusia aktiiveja – jos olet kiinnostunut toiminnasta Kuopion alueella, ota yhteyttä Ari Paanalaan!
Lahden toimintaryhmä Jukka Ilmonen, jukka.ilmonen(at)lamk.fi
Mikkelin toimintaryhmä Jenni Linturi, jenni.linturi[at]otavanopisto.fi , Otavan Opisto,
puh. 040-7214779
Oulun toimintaryhmä Tiina Gallèn, tiina.gallen[at]oamk.fi
Oulun seudun ammattikorkeakoulu
puh. (08) 3126810, 050 3677253
Vetäjätiimiin kuuluu myös Aila Paaso (aila.paaso(at)oamk.fi).
Porin toimintaryhmä
Satakunnan Klubi
Heikki Rantala, heikki.rantala[at]dnainternet.net ja Jyrki Kangas, jyrki.kangas[at]porijazz.fi
Rovaniemen toimintaryhmä Rovaniemen toimintaryhmä etsii uutta vetäjää! Jos olet kiinnostunut toiminnasta, ota yhteyttä osoitteeseen toimisto@futurasociety.fi
Keski-Suomen toimintaryhmä Keski-Suomen toimintaryhmä etsii uusia aktiiveja! Jos olet kiinnostunut toiminnasta Hämeessä, ota yhteyttä seuran toimistoon: tutuseura@gmail.com
Seinäjoen toimintaryhmä Ari Virkamäki, ari.virkamaki[at]seamk.fi
puh. 040 8302373, sekä Matti Voutilainen
Tampereen toimintaryhmä Päivi Ojanen(paivi.ojanen(at)mll.fi), p. 040 75 98894
Raimo Kanerva
Turun toimintaryhmä Yhteyshenkilöt Tarja Meristö, tarja.meristo[at]laurea.fi ja Matti Voutilainen, mattivoutilainen(at)outlook.com.

Comments are closed.